
Adèle Charvet en Florian Caroubi: Franse liederen
Een bekroond duo: mezzosopraan Adèle Charvet en haar vaste pianist Florian Caroubi. Naar de Kleine Zaal nemen ze nostalgische pareltjes mee uit de Franse Belle Époque, liederen waarin afscheid en berusting aan intens verlangen worden gekoppeld. Van Fauré en Debussy tot Enescu en Albéniz: rond 1900 was Parijs een internationale smeltkroes.
Programma
- Massenet: Nuit d'Espagne
- Bizet: Chanson d'avril
- Massenet: Crépuscule
- Viardot: Ici-bas tous les lilas meurent
- Massenet: Elégie
- Dubois: Spleen
- Fauré: Chanson du pêcheur
- Moret: Une heure sonne au loin
- Fauré: Trois Romances sans paroles
- Messager: La paix de Blanc Vêtu
- Fauré: Les Roses d'Ispahan
- Enescu: Entsagen
- Fauré: Après un rêve, op. 7 nr. 1 (1877)
- Duparc: Chanson triste, op. 2
- Debussy: Trois chansons de Bilitis
- Novembre
- Debussy: La fille aux cheveux de lin
- Albéniz: Paradise regained
- Debussy: Apparition
- Caplet: L'adieu en barque
- Hahn: L'énamourée
- Bachelet: Chère nuit
Musici
- Adèle Charvet: mezzosopraan
- Florian Caroubi: piano
Adèle Charvet en Florian Caroubi
De succesvolle Franse mezzosopraan Adèle Charvet kent de Kleine Zaal goed. Ze was er meerdere keren te horen. Met haar begeleider Florian Caroubi kan ze lezen en schrijven. Samen wonnen ze prijzen op het Concours International Nadia et Lili Boulanger en het Internationaal Vocalisten Concours in ’s-Hertogenbosch. Het programma dat ze samenstelden, met liederen uit de Belle Époque, ligt de musici na aan het hart, ze namen vele van deze nostalgische pareltjes op.
Franse liederen
Een liedrecital kan het leven zelf omvatten - dat hangt af van de kracht van de poëzie, de onderwerpen die worden aangesneden en de emoties die in de muziek zijn neergeslagen. Het Franse fin de siècle, fijnzinnig, dromerig, leent zich voor liederen waarin afscheid en berusting aan intens verlangen worden gekoppeld. De lyrische zanglijnen van Fauré, de zwevende harmonieën van Debussy en de intieme warmte van Caplet kenmerken een recital dat niet wil imponeren, maar troost biedt in schoonheid. En wat doen Enescu en Albéniz hier, als vreemde eenden in deze Franse bijt? Ze laten zien dat hun woonplaats Parijs rond 1900 een internationale smeltkroes was.
Tickets
- Concertvrienden - € 51,30
- Standaard - € 57,00



